PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10965}

Dwóch Jake'ów

The Two Jakes
6,2 1 916
ocen
6,2 10 1 1916
6,0 3
oceny krytyków
Dwóch Jake'ów
powrót do forum filmu Dwóch Jake'ów

Czy jakiś miłośnik tego obrazu mógłby mi wyjaśnić pokrótce o co chodzi każdej z głównych postaci? Obejrzałem wczoraj i jestem zawiedziony.
- Dlaczego Keitel po zabójstwie na początku nie został zamknięty przez policję?
- Dlaczego wysadził się na końcu filmu?
- Czemu taśma była tak ważna???
- O co chodziło Stowe że romansowała z Nicholsonem?
Chyba to jeden z tych filmów, przed obejrzeniem którego trzeba dokładnie wiedzieć kto jest kto, jakie ma powiązania z innymi bohaterami i jaki jest jego cel, żeby zrozumieć motywy jego/jej postępowania :(

ocenił(a) film na 4
Kriss_11

Ja tez filmu nie zrozumiałem początek zapowiadał się jak typowy kryminał ciekawie opowiedzana historia jest zagadka ale potem zaczyna się robic nudno film zaczynał mnie usypiac i zacząłem się gupic nie wiem czy tez film nie był za długi 4/10

ocenił(a) film na 7
Kriss_11

Najpierw obejrzyj 'Chinatown', a potem to. Są powiązania.

Dwie odp. Keitel wysadził się, by ropa na osiedlu trafiła w ręce Kitty, a nie kogoś innego. Zrobił to dla niej. Poza tym i tak był śmiertelnie chory, wybrał lepszą śmierć. Choroba i ewentualna autopsja byłaby dowodem, że specjalnie zabił Bodine'a. Dwa: cała taśma wskazywała, że to było morderstwo z premedytacją. Ta poszatkowana i przedstawiona w sądzie mówiła, że Berman zabił konkurenta w akcie chwilowej niepoczytalności. Gittes przedstawił fałszywą taśmę, by podejrzenie nie padło na Kitty.

Pomogłem? :)

ocenił(a) film na 7
Kriss_11

A ja nie zrozumiałem dlaczego skoro Kathrine wiedziała, że ten kochanek jej szuka, nie wiedząc, że ona to ona kompletnie jakoś na to nie zareagowała, no chyba, że tekst "daj spokój" miał być próbą aby dał sobie spokój. Zresztą wcześniej jej o tym nie mówił (?), a ona dalej się z nim spotykała ? Tego nie rozumiem - na taśmie ten zły mówi, że musi dotrzeć do Kathrine, a to przecież ona. Po za tym co z tą jej przeszłością ? Przecież nikogo nie zabiła, że mógłby ją i Bena szantażować. Miała prawa do minerałów i tyle i nic by to nie zmieniło. Ktoś wyjaśni ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones