PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10000435}
7,3 326
ocen
7,3 10 1 326
Dzielnica strachu
powrót do forum serialu Dzielnica strachu

Nie do wiary, że ten serial stał się tak durny...
Jestem po 2 pierwszych odcinkach 5 serii i ledwo dałam radę je obejrzeć, a jeszcze do niedawna był to mój ulubiony serial. Jedyny jaki starałam się regularnie oglądać.
Uśmiercili najważniejsze postacie, o które oparta była oś serialu. W tym graną przez aktora, co otrzymał za serial ''złotą kamerę'' od widzów.
Szczerze mówiąc podejrzewam, że okaże się, że bracia Potoczni nie zginęli, tylko ich wuj to sfingował, by zadać cierpienie rodzinie, a oni powrócą, bo bez nich serial nie ma sensu.
Tylko po co robić brazylijską telenowelę, ,,skoki przez rekina'' w dobrym serialu, wolnym od takiego fajansu?
Rozwinęli natomiast wszystkie mankamenty ogólnie udanego sezonu 4.
Rychlik już w ogóle się swoimi dziećmi nie interesuje, tylko mieszka w robocie. Kretyńskie sprawy- jakieś ,,rzucanie uroków''(chyba to miało być śmieszne?) i najbardziej osłabiająca postać- pani od jedzenia gołąbków(ją by mogli uśmiercić). Nieudany, wymuszony humor- np. ten donoś konkubiny Heni. A wcześniej ten serial bywał śmieszny, kiedy miał śmieszny być.
Pierwszy odcinek bardziej horror, niż kryminał. Całkowicie absurdalny, odrealniony i totalnie bez sensu!
I jeszcze sprawdziły się moje obawy co do Oświęcimskiego. Usiłują zrobić nim kicz w formacie Vegi. A już zapowiadało się pod koniec 4 sezonu- np. sprawa z migrantami cze escaperoomem, że te początkowe obawy się nie spełnią i będzie całkiem spoko postacią, wpasowaną w format serialu.
Co się stało?!
Scenarzysta się zmienił czy się wyczerpała wena???
Nie chce mi się tego dłużej oglądać. Raczej nie dam kolejnej szansy i porzucam oglądanie tego.

Edna_fw

Potoczni żyją. Oglądaj.

Andrzejek324

Wiem i podejrzewałam, że tak będzie. No ale niektóre inne rzeczy mi się nie podobają w serialu. Wczoraj dałam szansę i obejrzało mi się nawet ok. Ale już nie mam w sobie za dużo tolerancji do potknięć. Zobaczymy, co będzie dalej.
Niestety nie obyło się bez wtop. Stara Potoczna po nie dawnym podcięciu gardła w celi nawet nie ma blizny. Poza tym, jak gdyby nigdy nic chce wrócić do przeszłości, po takim wstrząsie, który zmieniłby każdego człowieka.

Andrzejek324

Oglądam. Dałam szanse i po kilku irytujących odcinkach serial znów dobrze się ogląda.
Pozytywnie zaskoczył mnie Oświęcimski. Udana kreacja, ciekawa postać. Jak dla mnie 100 razy lepsza, niż drażniący Byrcyn.

Edna_fw

I tak jestem pod wrażeniem, że kręcąc po 40 odcinków na sezon przez cztery sezony udawało im się utrzymywać naprawdę wysoki poziom większości odcinków.

Piąty sezon jak dotąd wyraźnie słabszy, choć akurat do głównej fabuły bym się nie przyczepiał.

Kompletnie rozwalili za to relacje Noconia i Grodziec (oczywiście jak zwykle w telewizji okazało się, że facet i kobieta nie mogą mieć dobrej relacji bez zakochiwania się w sobie.
Tylko po tym zakochaniu, też jak zwykle, scenarzyści niezbyt wiedzą co z tym fantem dalej zrobić).

Do tego sprawy kryminalne zeszły, mam wrażenie, na boczny tor a w serialu zaczynają dominować wątki obyczajowe i "komediowe". Dziś był odcinek z nekrofilem, wątek miał potencjał a tak naprawdę nie wiem, czy sprawa kryminalna zajęła 10 minut w odcinku. W ogóle te odcinki są jakieś strasznie chaotyczne, skaczą od jednego wątku do drugiego jak szaleni, a mimo to w odcinkach pojawia się strasznie dużo zapychaczy.

Spadek formy jest ewidentny, na szczęście mimo wszystko nadal jest to moim zdaniem lepszy serial niż inne tego typu emitowane obecnie w tv.

Żeby nie było że tylko narzekam, Oświęcimski się moim zdaniem wyrobił, a nowy dzielnicowy szybko wpasował się w serial.

Rexus88

Tak, Oświęcimski przyjemnie zaskoczył.
Masz też rację z Grodziec i Noconiem. Dwie bardzo fajne postacie swoją drogą.
Natomiast, jako matkę, drażni mnie wątek Rychlik w ostatnich sezonach. Powinni to poprawić.
Co do wątku komediowo- obyczajowego, zgodzę się częściowo.
Ja lubię ten humor, ale do diaska- dobry! Nie robiony na siłę, wycudowany, jak z tą babą od gołąbków i wróżką np.
Sławek jest bardzo zabawną postacią, ale też mu czasem jakiegoś knota napiszą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones