Jack O'ConnellIV

8,2
13 666 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jack O'Connell

Jak słyszę jego akcent to mi się nożyk w kieszeni otwiera :) Zastanawiam się czy wszyscy tak
mówią w Derby w Anglii bo znam jeszcze jedną aktorkę stamtąd i mówi w identyczny sposób , a
chodzi mi mianowicie o Lauren Socha ( serial Misfits)... Jak kocham angielski tak to jest nie do
zniesienia!

Veiller

Nie wszyscy z Derby maja taki alcent, ale wiekszosc napewno. Anglia ma swoje regionalne dialekty, a i tez sposob wypowiadania sie zalezy od warstwy spolecznej do ktorej przynalezy dana osoba. Lower class, working class, chavs a takze cockneys, mowia i akcentuja mniej wiecej jak Jed Texas w linku ponizej
https://www.youtube.com/watch?v=h06NBtyy8yA

Veiller

Kwestia gustu, ja akurat wielbię jego akcent. :)

Veiller

No co ty gadasz, dla mnie jest boski, mogłabym słuchać i słuchać ;)

Veiller

strasznie przerysowany angielski, prawda? :D początkowo mnie to drażniło, ale o ile u Jacka jest to do zniesienia, a wręcz do uznania za uroczy, o tyle i Lauren bezdyskusyjna porażka. Chociaż wydaje mi się, że czytałam jakoby ona przerysowywała do granic możliwości ten akcent ze względu na rolę, ale nie pamiętam, czy faktycznie tak było

Veiller

właśnie ten akcent jest świetny ;) mogłabym go słuchać i słuchać <3

Veiller

Może to dziwne pytanie, ale czy wiecie może jak w ogóle odróżnić poszczególne angielskie akcenty? Brytyjski, Amerykański i Australijski? I jeszcze szczegółowo, akcenty z Los Angeles, Waszyngton, New York, Miami, Las Vegas, London, Sydney, Edinburgh, Oxford itd.
Gdzie mogę znaleźć i odróżnić wszystkie akcenty? Na jakiej stronie internetowej?
Z góry bardzo dziekuję za podsyłanie linków :)

NataDiana01

Nie sądzę, żeby akcent z Nowego Yorku czy Los Angeles jakoś się różnił. Co do rozróżniania brytyjskiego, angielskiego i australijskiego - moim zdaniem wystarczy oglądać filmy, momentalnie się osłuchasz. Taki Harry Potter serwuje nam piękny brytyjski - taka swoista maniera lekkiego przeciągania wyrazów, Brytyjczycy kiedy mówią, wydają się być przemądrzali, ale mnie się to podoba ;) Amerykański, to amerykański - płaski i prosty angielski z całą masą skrótów typu ''love ya'' albo ''miss u'' - Brytyjczycy tego raczej nie robią. Poza tym są pewne słówka, które są typowe dla amerykańskiego bądź brytyjskiego (typu subway albo underground). Australijskiemu natomiast bliżej do brytyjskiego niż do amerykańskiego (znowuż chodzi o akcent), choć pamiętam, że w liceum moja nauczycielka od ang tłumaczyła nam, że australijski to ''brytyjski + amerykański''. Jak chcesz się jakoś strasznie zgłębiać w temat, to jest bardzo wiele filmików na youtubie (frazy typu:Australian accent VS. British accent, How To Speak Australian itp.)

Veiller

Brytyjczycy nie skracają? To dobre.

Brytyjskich akcentow jest zatrzęsienie - samych szkockich jest przynajmniej 9, angielskich coś koło 3 dziesiątek, walijskie, irlandzkie...

Amerykańkich też jest mnóstwo - a nowojorski od kalifornijskiego różni się znacznie, zwłaszcza pozamanhatańki nowojorski, ze sporymi wpływami włoskiego.

Veiller

o matko, mnie jego akcent absolutnie rozmiękcza... podobnie jak Lauren. uwielbiam taki "dresiarski", uliczny zaśpiew. zawsze się śmieję, że moje serce zdobyłby największy chuligan z dzielnicy ;))))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones