PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=751893}

Naznaczony: Ostatni klucz

Insidious: The Last Key
6,0 28 995
ocen
6,0 10 1 28995
3,3 3
oceny krytyków
Naznaczony: Ostatni klucz
powrót do forum filmu Naznaczony: Ostatni klucz

3/10

ocenił(a) film na 3

Wyraźnie najsłabsza część serii. Jeśli trójkę można było nazwać odgrzewanym kotletem, tak czwarta odsłona jest już zwyczajnym odcinaniem kuponów. Całe szczęście, że w końcówce całkiem sprawnie połączono to z pierwszą częścią, co oznacza, że więcej prequeli raczej nie będzie.

Film jest zwyczajnie nudny, bo to niestety po raz kolejny dokładnie to samo, co w poprzednikach. Scenariusz zanudza strasznie, w środkowej części filmu dosłownie nic się nie dzieje. Jak na poziom serii, to nawet nie mamy zbyt wielu scen, które miałyby w zamiarze przestraszyć widza. Film jest chaotyczny i wyraźnie bez pomysłu. Wygląda przestarzale, brakuje mu świeżości. Brak jest postaci, które można by polubić (oczywiście poza Elise, ale i jej chyba trochę za dużo jest na ekranie). Gra aktorska jest słaba, nieprzekonująca.

Niestety, jeszcze gorzej sprawa się ma z istotami "zza drzwi". By the way, sam motyw drzwi, otwierania ich oraz kluczy jest tu ledwie kilka razy wspomniany i praktycznie nic nie wnosi do filmu, a tymczasem nawiązanie do klucza znalazło się nawet w tytule... bez sensu. No więc, jeśli chodzi o duchy czy jak tam właściwie nazwać te straszydła, to ich charakteryzacja podobały mi się bardziej we wszystkich poprzednich częściach. Sama zaś finałowa walka jest bardzo sztuczna i schematyczna. Nie ma na szczęście takiego cringe'u jak w trójce (z tym przesadzonym, słodkim zakończeniem), ale i tak nie poprawia w żadnym stopniu oceny tego filmu. Mam nadzieję, że na czwórce seria się zakończy.

Moja ocena: 3/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones