PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6175}

Hoffa

6,9 2 212
ocen
6,9 10 1 2212
Hoffa
powrót do forum filmu Hoffa

6/10 - mieszane uczucia

użytkownik usunięty

PO artystycznym i komercyjnym sukcesie WOJNY PAŃSTWA ROSE Danny De Vito i jego HOFFA miały być marszem tego artysty po Oskary. Niestety, tak się nie stało. Skończyło się na 24 mln dol wpływów, mieszanych recenzjach krytyki, nominacjach do OSCARa za zdjęcia i charakteryzacje oraz nominacji do ZLotego Globu dla Nicholsona. I słusznie. HOFFA - mimo ogromnego produkcyjnego wysiłku - to dzieło tylko średnie. Fakt - Jack Nicholson dał tu świetny popis swych aktorskich możliwości i to na nim w dużej mierze trzyma się ten film. Obraz DeVito jest świetnie i stylowo sfilmowany. Imponuja drugi plan: J.T.Walsh, Armand Assante, John C. Reilly i sam Danny De Vito. Mimo to obraz przez 134 minuty nie skupia mocno uwagi widza. Gdzie jest źródło problemów? W samym scenariuszu. David Mamet napisał tu dobre dialogi co do reszty sie nie popisał. Twórcy chą pokazać wszytsko za szybko i chą pokazać zbyt duzo. W środku seansu opadają więc emocje. Za dużo tu społeczno-politycznego populizmu a za mało serca iprzychylnego spojrzenia dla bohaterów. W rezultacie świat przedstawiony w HOFFIE i główni bohaterowie drmatu nie budzą naszej sympatii i to duzy minus. Nia satysfakcjonuje też spekaulacyjne i za bardzo symboliczne zakończenie filmu. Reasumując: Za duzo tu różnych urywanych wakow, za dużo postaci za mało serca i głębszej psychologii postaci. Film można zobaczyć choćby ze względu na dobry występ Nicholsona i kilka filmowych smaczków. Mimo to HOFFA pozostawia spory niedosyt.

ocenił(a) film na 7

Mnie akurat ten obraz wciągnął.Oglądałem go bez zażenowania i nudy.Świetna gra Nicholsona i DeVito dały ku temu słuszne powody.''Hoffa'' nie jest to jakiś majstersztyk ale uważam go za dobrą produkcję ode mnie 7/10

ocenił(a) film na 7

Zgadzam się z laitensem, że film jest mocno dialogowy. Nicholson jest wiarygodny językowo jako twardy facet, który musi użerać się z hałaśliwymi tłumami. Ale wizualnie i fabularnie brakuje jakiegoś dreszczu. Rozczarował mnie zdecydowanie Assante, który poza pokazaniem swojego rasowego profilu w samochodzie - niewiele użył ze swoich możliwości aktorskich. Sceny zbiorowe przypominają szkolny apel, na którym pani wychowawczyni próbuje przekonać uczniów zajętych Pokemonami, że jedzenie marchewki jest zdrowe.
'Łączcie się!' Tego typu sytuacje aż się proszą o wciągnięcie widza w tłum na ekranie. Ja zostałam obok, uciekł mi autobus.

pa pa. nie wracaj.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones