PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1018}
7,4 43 151
ocen
7,4 10 1 43151
7,5 27
ocen krytyków
Easy Rider
powrót do forum filmu Easy Rider

Film, mimo że krótki dziwnie mi się dłużył. Już z początku niezbyt mnie zaciekawił, jedyne co przykuwało moja uwagę to piękny krajobraz. Sytuacja poprawiła się kiedy pojawił się Nicholson, szkoda, że brał w tym filmie udział tak krótko. Przechodzenie między scenami wydało mi się chaotyczne i nie chodzi mi o charakterystyczne przejścia między nimi, może bardziej o to że nie były zbytnio rozwijane, dużo rzeczy stało się szybko i znienacka i tak samo szybko temat się zakończył jak gdyby nigdy nic. Duży plus za scenę z LSD, wgniatająca i wywołująca niepokój, tylko wówczas oczy zrobiły mi się jak przysłowiowe 5 złotych;p Nie jest to film słaby i z pewnością wart obejrzenia, ma swój unikalny klimat i ciekawie opisuje złudną wolność człowieka. No cóż, nie pierwszy raz zawiodłem się na tzw. klasyku kina czy kultowym dziele, ale nie mam zamiaru tutaj czegokolwiek ujmować, kto co lubi. Ode mnie 6/10.

ocenił(a) film na 5
muhfucka4real

Zgadzam się, tak jak Ty, zawiodłam się. Do mnie ten film nie przemówił, był tak jak mówiłeś - chaotyczny, no i jak dla mnie, po prostu nudny, i czasem dość absurdalny, jak na przykład sam koniec (chodzi mi o tę scenę końcową gdy od strzału cały motocykl wyleciał w powietrze, jedno koło też wyleciało, jak w jakiejś parodii). Ale rozumiem, że gusta są różne i potrafię zrozumieć, że ktoś uważa ten film za arcydzieło, bo można by się doszukać paru dobrych scen, ale podejrzewam, że przy trzeba mieć też określone poglądy na życie.

ocenił(a) film na 10
jull95

jull95 JESLI TO TY NA FOTCE TO JESTES PIEKNA!!!

ocenił(a) film na 5
punisher822_filmweb

Tak, to ja. Dziękuję :))

ocenił(a) film na 10
jull95

Prosze bardzo 'piekna'.

ocenił(a) film na 7
punisher822_filmweb

Może "piękna" dojrzeje do Tego gniota w przyszłości,a być może nie.

ocenił(a) film na 4
PLFallenAngel

A może nawet Ty zmądrzejesz..któż to wie..

ocenił(a) film na 7
fauzi

'Hall of Pain"- i wszycho w temacie.Żegnam na zawsze.

ocenił(a) film na 6
jull95

Weźmy jednak pod uwagę, że film kosztował tylko 40 000$. To produkcja niezależna, więc nie ma co wymagać cudów. A kultowy stał się bardziej ze względu na muzykę i fakt, że wielu hippisów się z nim utożsamiało :)

ocenił(a) film na 5
lew890

Z muzyką raczej bym nie przesadzał. "Bord to be wild" jak dla mnie jest kiczowate, jak z reszta cały film. Już lepsze było "Zabriskie Point".

ocenił(a) film na 7
Trabant601

Porażka Antonioniego zarówno w oczach krytyków jak i widzów,

jull95

kretynów nie sieją, bo sami rosną. i piszą potem GŁUPOTY w internecie.

ocenił(a) film na 8
muhfucka4real

Ja musiałem dorosnąć do tego filmu...głównie chyba do jego zakończenia, bo pamiętam, że też mnie zdziwiło czy nie podobało się...
Jednak gdy dojrzałem to po prostu zrozumiałem...
A film ciągle jest NA CZASIE!
Traktuje po prostu o głupiej, niebezpiecznej NIETOLERANCJI!

muhfucka4real

kretynów nie sieją, bo sami rosną. i piszą potem GŁUPOTY w internecie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones