PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1025}

Czarownice z Eastwick

The Witches of Eastwick
7,0 41 889
ocen
7,0 10 1 41889
6,3 9
ocen krytyków
Czarownice z Eastwick
powrót do forum filmu Czarownice z Eastwick

jedyne co spelnil to to ze wypelnil mi czas ktory nie byl do konca stracony. Dlaczego nie byl...? Ano dlatego ze jak widzisz w filmie 4 dobrych aktorow to az sie chce ogladac. Niestety nawet oni nie mogli uratowac filmu przed zupelna zwyczajnoscia. Mam na mysli tu sposob realizacji. Film praktycznie nie pokazuje nic ambitnego, poprostu przedstawia historie o czarownicach, ktora na poczatku zapowiada sie dosyc ciekawie i interesujaco, ale wraz z przesuwajaca sie fabula jest juz tylko coraz gorzej i wyczekuje sie momentu kiedy ujrzy sie napisy koncowe. Gorzej jest natomiast dlatego ze cala historia jest przedstwaiona w sposob tak bardzo naciagany i strasznie nie realny, ze film powinien byc bardziej dla dzieci niz doroslych.
Jednakze nie mozna odmowic filmowi momentami dobrego aktorstwa, jak i poczucia humoru.

ocenił(a) film na 7
ReDevil_2

Dokładnie, kiepska fabuła, świetne aktorstwo.


ocenił(a) film na 9
_Donnie_

Tak to jest, jeśli się ogląda film dopiero po 20 latach od chwili powstania. Owszem, to jest lekka komedyjka, ale na swoje czasy zrobiona była dosyć oryginalnie (nie wspominając już, że z dużym wdziękiem). Po drugie, aż kipi od odniesień kulturowych i psychologicznych, tylko trzeba umieć je dostrzec :). Po trzecie, powieści Updike'a też się nie czytało, to widać, słychać i czuć :) Po czwarte, film zapoczątkował modę na komedie o czarownicach i w Stanach, i nawet w Europie :) - ale wszystkie co do jednej, pomimo Kidman, Bullock i J. Reno, były gorsze!

Po piąte - geniusz Jacka Nicholsona jest porażający! Potrafi z palcem w bucie, bez wysiłku zagrać dowcipnego diabła, uwodzicielskiego diabła, śmiesznego diabła, rozgoryczonego diabła (kościół), wkurzonego diabła i przerażającego diabła (nie chodzi o kiczowate ówczesne efekty, tylko wyraz twarzy Nicholsona). Wreszcie, last but not least, zdegustowanego diabła. Jeśli ktokolwiek miałby wątpliwości czy jakiś człowiek potrafi zagrać szatana, niech obejrzy ten film.

A po szóste, jak się nazywał diabeł?
- D ...
- Daryl
- Daryl van Horne :(

ocenił(a) film na 5
Martinn

powiem tylko tyle ze pomimo tych wielu geniuszow jakie nam wymieniles to i tak film oglada sie jak cos co jest tylko sztuka robiona na szybko.....
przykro mi ale mnie zadne argumenty nie przekonaja do tej produkcji....

ocenił(a) film na 9
ReDevil_2

ale ja wymieniłem tylko jednego geniusza ;)

- Nicholson mu było.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones